Jak zhubnout a být štíhlá ?

Jak zhubnout a být štíhlá do 10 dnů 14 kg? Stačí jenom cvičit a držet dietu? Jaké výživové doplňky a prostředky jsou vhodné?

V době, kdy na dveře klepe hezké počasí, se stále více zajímáme o svou postavu a všímáme si, kde máme zbytečná kila navíc. Pokud za 10 dnů odjíždíte na dovolenou, a teprve teď jste se rozhodli, že se svou váhou budete něco dělat, je každá rada drahá. Ale nic není ztraceno a i za pár dnů je možné vidět výsledky.

Základní pravidlo hubnutí je: výdej kalorií musí být vyšší než příjem. Jak toho dosáhnout?

Cvičte

Najděte si pohybovou aktivitu, u které se cítíte nejlíp a cvičte. Důležité je, aby se Vaše tělo na určitou dobu (minimálně 20 minut) dostalo do režimu "spalování tuků" - ten nastává při tepové frekvenci zhruba okolo 120 úderů za minutu. Každý má tuto tepovou frekvenci jinak, můžete využít nástroj pro výpočet ideální tepové frekvence pro hubnutí například zde. Je docela jedno, jestli při splalování tuků dáte přednost aerobiku, běhání nebo jízdě na kole. Důležité je, aby cvičení odpovídalo Vašim tělesným možnostem a hlavně abyste se u něj cítili dobře.

Jezte

Častou chybou je domněnka, že pro hubnutí je nejlepší hladovění. Není to pravda a naopak hladovění může vést k dalšímu nabírání hmostnosti. Když Vaše tělo hladoví, dostává signál, že něco není v pořádku a když mu konečně dopřejete nějaké to sousto, Váš vyhladovělý organismus si vše uloží do tukových tkání, protože se domnívá, že se blíží "hladové časy". Tento mechanismus byl důležitý pro přežití v pravěku, v dnešní době nám ale život spíše komplikuje.

Jídělníček na hubnutí

Je potřeba jíst pravidelně a hlavně kvalitně. I když ideální jídelníček na hubnutí bude pro každého vypadat trochu jinak, platí pár obecných pravidel: velký podíl by měla tvořit bílkovina (maso, vejce, fazole, ...), menší podíl pak sacharidy (brambory, rýže, těstoviny, ...). Snažte se zcela vyhnout "bílým jedům" - bílé mouce, bílému cukru apod. Například bílou mouku nahraďte celozrnnou moukou, bílý cukr nahraďte třtinovým, anebo raději používejte jiné sladidlo (například přírodní sladidlo Stévia - za výhodnou cenu je k dostání například zde).

Vyhledejte odbornou radu

Chcete-li zhubnout trvale a bezpečně, vyhledejte odborníka na výživu, aby Vám s hubnutím poradil. Odborník by měl provést základní diagnostiku Vašeho metabolismu a na základě toho a dalších faktorů by Vám měl doporučit správný postup na hubnutí. I když hlavní zásada pro to, jak zhubnout, zůstává stejná (příjem kalorií < výdej kalorií), do hry vstupuje ještě řada dalších aspektů, se kterými si sami nemusíte být schopni poradit. Poradce Vám pak vedle jídelníčku na míru může doporučit vhodné výživové doplňky, správné pohybové aktivity a hlavně Vám pomůže udržet motivaci pro to, abyste zhubli trvale.

Náš tip: Na konzultaci s odborníkem se můžete objednat online na stránce Zhubnětesodborníky.cz


© 2024 Kuchyňské-hrnce.cz, všechna práva vyhrazena. Kontakt