Tlakové hrnce levně a kvalitně

V kuchyních probíhá revoluce vlastně již od počátku vaření. V dnešní době už kuchyně není otevřené ohniště, ale taková malá výstavní síň domácnosti. Spousta věcí z nich během času zmizela, další přibyly, ale existují určité stálice, jako třeba hrnce. I ony se však vyvíjejí a takový tlakový hrnec, nebo chcete-li "papiňák", je toho příkladem.

Tlakový hrnec vynalezl francouzský fyzik a matematik Denis Papin. Hrnec je silnostěnný a dobře utěsněn. Při vaření vzniká vyšší tlak, tím i vyšší teplota. Proto je jídlo dříve uvařeno.

Podívejme se na tyto kuchyňské pomocníky podrobněji a zaměřme se také na to, kde je možno pořídit tlakové hrnce levně.

Tlakový hrnec a co v něm uvařit

Tlakový hrnec je skvělý pomocník v každé domácnosti. Jeho předností je především rychlost, s jakou dokáže připravit pokrm. Při vaření brambor většina dává přednost hrnci, ale pokud je chcete mít hotové už za pár minut, dejte je do "tlakáče". Především se ale hodí k přípravě pokrmů, které bychom jinak vařili třeba i půl dne.

Jak funguje tlakový hrnec

Tlakový hrnec funguje na vcelku jednoduchém principu, kdy díky dokonalému utěsnění nádoby v ní dochází k vyššímu tlaku, který je uvolňován pomalu ventilem. Tímto způsobem v hrnci vzniká vyšší teplota (okolo 120 °C) a dochází tak k mnohem rychlejšímu zpracování potravin než u obyčejného hrnce.

Tlakový hrnec recepty

Ideální pro přípravu v tlakovém hrnci jsou potraviny s větší tuhostí. Pokud připravujete jehněčí maso nebo některé části hovězího,je tento hrnec přímo ideální.

Nebo kdo si rád pochutná na kolínku, měl by jej nejdříve povařit v tlakovém hrnci, jinak mu příprava může zabrat celý den. Výborně se také hodí k přípravě vařené kukuřice a spoustě dalších pokrmů.

V tlakovém hrnci si můžete uvařit například Rozmarýnové hovězí na špeku.

Tlakový hrnec levně

Chcete-li přídit tlakový hrnec levně a kvalitně, zaměřte se na nejrůznější slevové akce a výprodeje. Zejména při slevových akcích na internetu tak ušetříte při nákupu až stovky korun (jako příklad uveďme například výprodej zboží na MALL.cz) Můžete také využít některých srovnávačů cen.© 2022 Kuchyňské-hrnce.cz, všechna práva vyhrazena. Kontakt